Metaverse: Geleceğin dünyasında yerinizi aldınız mı?

Metaverse henüz tam teşekkürlü bir olay trendi olmasa da, metaverse olaylarının önümüzdeki yıllarda giderek daha popüler hale geleceği inkar edilemez. Olayların tek ve tek geleceği olmayabilirler, ancak etkinlik planlayıcıları yine de nabzını bunun üzerinde tutmalıdır - ve Maydelta Ekibi bunun neden olduğuna dair bazı zorlayıcı argümanlar sunar.
Olay planlayıcılarının metaverse deposundaki olayları nasıl planlayacağını veya geride kalma riskini öğrenmesi gerekmiyor. tekrar tekrar vurguladığımız gibi, etkinlik profesyonelleri metaverse tabanında çalışanlar için arzu edilen becerilere sahiptir. Ne de olsa metaverse, sürükleyici, 3B deneyimler tasarlamakla ilgilidir - ve kişisel olaylar da öyle.

Web 3.0'dan Fortnite'ı bir mekan olarak kullanmaya kadar gelecek trendler hakkında bu eğitici bölümü izleyin. Maydelta her şeyi sıradan bir kişinin terimleriyle açıklıyor ve dinleyicilere fütüristik etkinlik teknolojisinin heyecan verici dünyasına başlama konusunda bazı tavsiyeler veriyor.

Metaverse Olayları Deneyimleri İkiye Katlıyor

Metaverse deposu, internetin yeni nesli olan web 3.0'ın büyük bir parçasıdır. Ancak, etkinlik planlayıcıları metaverse olayları kavramı konusunda neden heyecanlanmalı? Birçokları için bu, kafalarını toplayamadıkları başka bir fütüristik trend. Ancak, bakış açımıza göre, planlamacılar metaverse tabanında değerli olabilecek birçok bilgi ve beceriye sahiptir.

“Web 3.0, deneyimlere dayanan internetin ilk yinelemesidir ve bu heyecan verici olmalıdır. Etkinlik profesyonelleri, mimarlığın önemli olduğunu ve insanlara bir şeyler hissettirmek için mekanların nasıl tasarlanacağını anlıyor. İnsanları kasıtlı olarak doğrusal bir uzaya götürmek, davranışı değiştirmek amacıyla yapılır. Bunlar, etkinlik uzmanlarının hepsinin inandığı şeyler. Metaverse olayları, bu ilkeleri alıp dijital bir deneyime uygulamamıza izin veriyor” diyor.

Yüz yüze etkinlik planlayıcıları, sektör sanal etkinliklere dönmeye zorlandığında kendilerini kaybolmuş hissedebilirler, ancak bu tür dijital deneyimler yüz yüze beceriler gerektirir. “Metaverse aslında dijital olayların sahip olduğu en olay benzeri gelecek. Metaverse, kişisel olayların düşmanı değildir. Aslında, bir etkinlik profesyoneli için değerli olmaya daha da yakın. Web 2.0'ı bir karşılaştırma olarak ele alalım: Sosyal medya ve akıllı telefonlar nedeniyle var olmamak, tasarım deneyimine aykırıdır."