Google Reklamları (Adwords)

Adwords olarak adlandırılan Google reklamları, işinizle ilişkili kelimelerde arama sonuçlarında ve sizin ile ilgili reklam alan sitelerde firmanızın reklamının gözükmesi şeklinde çalışır. Adwords’te dilediğiniz kadar kelime girebilir. İstediğiniz illerde reklamınızı gösterebilir, saat dilimlerini dahi ayarlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra belirli bir limit altında kelimenin değerine göre reklam veremez, fakat günlük bir bütçe ayarlayıp o bütçeyi aşmadan reklamlarınızın gözükmesini sağlayabilirsiniz.
Google’da reklam verirken kendi sektörünüzdeki rekabeti, kelime seçimini vb. durumları iyi analiz etmelisiniz. Bunu iyi analiz edemezsiniz ve ayarlarınızı iyi yapamazsınız reklam bütçenizin çoğunu çöpe atabilirsiniz. Bu konuda destek almak isterseniz kurumsal olarak size danışmanlık hizmeti verebiliriz.

Facebook Reklamları

Facebook reklam, Google mantığı dışında çalışmakta fakat kesin hedef belirlemektedir. Facebook reklamlarında cinsiyet, yaş ilgi alanları seçebiliyor böylece hedef kitlenize reklamlarınıza göstermiş oluyorsunuz. Facebook reklamlarında ayrıca tıklama başına ve beğenme başına da ayrıca ücretlendirilmektesiniz. Facebook reklamlarının handikapı ise facebookta yerleşmiş olan herşeye tıklama alışkanlığı dolayısıyla bir çok tıklamanın hedefe ulaşmamasıdır. Facebook sayfanızın ziyaretçi sayısını arttırmak ve ileriye dönük abone oluşturmak post atmak vasıtası ile ürün satışları için Facebook reklam uygun olsa da etkin ve anlık satıışta etkisi fazla değildir.

Yandex.Direct Reklamları

Türkiye’de kullanım oranı gün geçtikçe artmakta olan Yandex.Direct ile reklamlarınızı ürün veya hizmetlerinizle ilgilenen hedef kitlenize gösterebilirsiniz. Reklamınız görüntülendiğinde değil, sadece kullanıcılar reklamınızı tıkladığında ücretlendirilirsiniz.

Instagram Reklamları

Instagram reklamlarınızı da Facebook reklamlarını oluşturduğunuz araçlarla oluşturursunuz. Reklam oluşturma akışını, Power Editor’ı veya Facebook Reklamları API’sini kullanarak Instagram için reklamlar oluşturabilirsiniz. Instagram reklamınız, insanların Instagram akışlarında arkadaşları, aileleri ve takip ettikleri diğer Instagram hesapları tarafından paylaşılan görsellerle ve videolarla birlikte gösterilir.

Twitter Reklamları

Twitter reklamları ile Tweetlerinizi tanıtarak henüz sizi takip etmeye başlamamış olan kişilerin mesajlarınızı okumasını sağlayabilirsiniz. Twitter reklamları ile aynı zamanda yüksek değerli takipçi topluluğunuzu hızla büyütün ve hesabınızı tanıtarak ağızdan ağıza yayılmasını sağlayın.

Reklam ve kampanya faaliyetlerinin faydaları bir hayli fazla. Bu yüzden bizler, çalışmalarımızı titizlikle devam ettiriyoruz. Danışanlarımızın ürün ve hizmet tanıtımları için kullandığı reklamların yeterli etkiyi vermesini ve özellikle web site etkileşimlerinin artmasını hedefliyoruz. Verdiğimiz hizmetler içerisinde de hedef oluşturma çalışmalarıyla yola çıkıyoruz. Bu sayede reklam ve kampanya danışmanlığını yürüten ekibimizle, sizler için organik, aktif bir kitle oluşturmayı önemsiyoruz. Oluşturduğumuz kitleyle birlikte marka tanınırlığını büyük oranda arttırmaya odaklanıyoruz. Hatta reklam çalışmalarının potansiyel müşterilerle iletişimi hızlandırması için özel bir çalışma yürütüyoruz. Reklamların tasarımı ve planında, hedef kitlenin potansiyel kitle haline dönüşmesini sağlayacak kriterleri göz önünde bulunduruyoruz.

Reklam ve kampanya tasarımları için özel planlamalar yürütüyoruz. Bu da hedef kitleye ulaşmanızı, etkileşimlerinizin, trafiğinizin artması açısından büyük bir önem arz ediyor. Diğer yandan reklam çalışmalarını sponsorlu reklam çalışmaları olarak ekliyoruz. Sponsorlu şekilde hazırlanan reklamlar, ürün ve hizmet tanıtımlarının direkt olarak hedef kitleye ulaştırılması anlamına gelmektedir. Hedef kitlenin belirlenmesi, lokasyonun seçilmesi gibi noktalar da özellikle bu aşamada başarılı olmanız için bir fırsat niteliğindedir.

Reklam çalışmalarının hedeflere odaklı şekilde planlanması, hazırlanması ve yayınlanmasının yanında nerede yayınlanacağı da bir hayli önemlidir. Yapılan reklamların, özellikle hedef kitlenin aktif olduğu noktalarda yayınlanması gerekmektedir. Bunun için de sosyal medya en doğru noktalardan biridir. Bizler, sosyal medya paylaşımları üzerinden çalışmalarımızı yürütürken, reklam ve kampanya danışmanlığı üzerindeki uzmanlığımızı bir kez daha belli ediyoruz. Sürekli olarak fark yaratan çalışmalarımızla, günden güne büyüyor ve gelişiyoruz.