İLERİ SEVİYE SEO İLE WEB SİTENİZ UÇUŞA HAZIR

Günümüzde SEO denildiğinde anda ilk olarak aklımıza gelen google dır. Google arama motoru pazarında lider konumdadır. Google’ın pazardaki farkı SEO kavramına yansımıştır. Google optimizasyon olarakta bildiğimiz SEO tamamen matematiksel ve mantıksal bir algoritma yapısına sahiptir. Web tasarım ve web yazılım çalışmaları web sitesi seo algoritmalarını desteklemelidir.
İnternet üzerinden ziyaretçilerini doğru bilgiye ulaştırmayı hedefler. Birçok kritere göre web sitelerine değer verir ve bu değerler doğrultusunda listeleme yapar. Günümüzde doğru kaynağı en iyi analiz eden Google dır. Web siteleri istenilen ziyaretçi kitlesini yakalamak için SEO çalışmalarına önem verilmelidir. Diğer önemli bir konu ise web tasarım ve web yazılım çalışmalarının seoya olan uyumluluk oranıdır.
SEO çalışmaları doğru uygulandığı takdirde, web siteleri beklentilere cevap vermektedir. Web sitelerini belirlenen kelimelerde yükseltmek zaman alan bir çalışmadır. Web siteniz hedeflerinizin gerisinde kalıyor ise uzman SEO ekibimize ile iletişime geçebilirsiniz.

İÇERİK ANALİZİ

Web sitenizin mevcut olan içeriklerini, Google kriterlerine göre düzenliyoruz. Ekibimizin hazırlamış olduğu yeni içerikler ile değiştiriyoruz. Ayrıca web tasarımı ve web yazılımı sayfa kodlama oranları tespit edilip düzenlenir.

MOBİL UYUMLULUK

Web sitenizin tasarımını mobil uyumlu hale getiriyoruz. Mobil uyumluluk günümüzde önemli bir seo faktörüdür. Doğal bir seo yöntemidir. Web tasarımı ve seo açısından mobil kriterlere göre sayfalarınız optimize edilir.

W3C STANDARTLARI

Sitenizi, World Wide Web kodlama standartlarına uygun biçimde düzenliyoruz. W3C kritik bir SEO kavramını içerisinde barındırmaktadır. Web tasarımı ve web yazılımı w3c standartlarına uygun dizayn edilerek SEO uyumlu hale getirilir.

ANAHTAR KELİME

Site içeriği doğrultusunda belirlenen anahtar kelimeler, önemini yitirmesine rağmen, çalışma stratejisine bağlı olarak tercih edilebilmektedir. Web tasarımı ve web sitesi içerikleriniz kelime bazlı SEO tekniklerine uygun olmalıdır.

YEREL İŞLETME

Yerel hizmet sunan firmalar için oldukça önemli bir tanıtım kaynağı olan Google haritalar web sitelerine doğal arama sonuçlarında yer verir. Web tasarımı mobil uyumlu ise yani mobil web tasarım sahibi iseniz daha fazla fayda sağlar.

LİNK STRATEJİSİ

Sitelerinin Google’da listelenmesini büyük oranda etkileyen referans linkler bir sitenin tamamen kaderinin belirlemektedir. Link algoritmasını destekleyen profesyonel web tasarım ve dolgun içeriğe sahip olmalısınız.

KONUM KORUMA

Web sitelerini Google arama sonuçlarında yükseltmek kadar, kelimenin kalıcı olarak konum korumakta oldukça zahmetli bir iştir. Web sitesi seo açısından konumunuzu korumak zararlı anti çalışmalarla mücadele etmeyi gerektirir.

DİZİN KAYIT İŞLEMLERİ

Arama motorları tarafından önem verilen Dmoz gibi web sitesi dizinleri SEO çalışmalarına fayda sağlayacak niteliklere sahiptir. Dizin kayıt işlemleri için kaliteli web sitesi içeriği ve web tasarımı gerektirir. Web tasarım önemlidir.

WEB SİTESİ İLİŞKİLENDİRME

Bir çok arama motoru ile sitenizi doğru şekilde ilişkilendirilerek yüksek fayda sağlamak için yapılan çalışmalarımızdan biridir. Web tasarımı ve web yazılımınız xml site haritaları ile birlikte taranarak dizinlere eklenir.
SEO, web sitenizin arama motoru algoritmaları na ve ziyaretçilere göre optimize edilmesidir.
SEO optimizasyonu iki aşamadan oluşmaktadır. Site içi optimizasyon ve site dışından yapılan optimizasyonlardır. Web sitenizi en uygun şekle sokma adına yapılan çalışmalar, İnternet siteleri için hayati önem taşımaktadır. Web sitesini kazanca dönüştürmenin en kısa yolu SEO dur. SEO web sitenizi arama motorları tarafından fark edilmesini sağlar. SEO hizmeti ile web siteleri arama motorlarında, ilk sayfada yer bulur. Çok fazla ziyaretçi web sayfalarınızı ziyaret eder. Web sitesi üzerinden hizmet ve ürün sunmamıza yardımcı olur.

Site içi SEO optimizasyonu

Web sitenizin ana sayfası ve diğer alt sayfalarını arama motorlarına göre en uygun şekle getirilmesidir. SEO için birçok değerlendirme sınıfı vardır. Bunlar web sitenizin gerek performansına gerek ise arama sonuçlarına etki edecek unsurlardır. Google ve benzeri arama motoru bu unsurlara göre değerlendirme yapmaktadır.

Web Sitesi Açılış Hızı

Web sitesi ve alt sayfaları ne kadar hızlı açılırsa robotlar tarafından o kadar çabuk taranır. Ayrıca sitenizi ziyaret eden kişileri bekletmemiş olursunuz. Web sitenizin hızlı açılması için yapılması gereken en önemli unsurlar aşağıda mevcuttur. Web sitenizin performansını arttırmak için bu maddelere dikkat etmeniz gereklidir.
Link Analizi
Linkler web siteleri için SEO açısından en önemli unsurlardır. Web sitelerinin arama motorları gözünde performansına doğrudan etki eder. Hem site içi linkler hem de site dışından sitenize gelen linkler çok önemli bir SEO unsurudur. Siteniz içerisinde yada dışarıdan gelen linklerin doğru analiz edilmesi gerekir.

Özgün İçerikli Sayfalar

Web sitenizin içeriği, rakiplerinizin sitelerinden farklı olmalıdır. Kesinlikle kopya içerikleri web sitenizin içerisinde yer vermeyiniz. Size ait içerikleri, başka siteler tarafından kullanmasına göz yummayın. Arama motorları kopya içerikleri sevmez. Kopya içerikler spam olarak değerlendirir.

SEO için Hosting seçimi

Verimli bir SEO çalışması için hosting seçimi çok önemlidir. Ping sorgulamasına sıra süre içerisinde cevap veren bir hosting paketi tercih edilmelidir.
Site içi SEO, web sitesi optimizasyonu konusunda daha fazla bilgi sahibi olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Site dışı SEO optimizasyonu

Site dışı SEO tamamen referans link ve tanıtım metinlerine dayalıdır. Doğru ve dürüst sitelerden yani spam içerik ve virüs yaymayan sitelerden alınan referans kelime linkler web sitesi için faydalıdır. Spam ve yetişkin içerikleri barındıran sitelerden elde edilen linkler ise web sitesi için zararlıdır. Web siteniz için zararlı olabilecek sitelerden uzak durun. Mümkün oldukça web sitenize gelen linkleri doğru analiz edin. Sitenize zararlı ıp ve sitelerden gelen referans linkleri kaldırın.
Site dışı SEO hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bu web sayfası tamamen bilgi amaçlı oluşturulmuştur.